SATEN DOLGU

Saten DolguCildimiz yaşla birlikte önemli değişikliklere uğrar. Ciltaltında bulunan hyaluronik asit denilen cilde nem ve gerginlik veren madde azalır ve hasara uğrar. Bu durum ciltte kırışıklık oluşmasına ve sarkmalara neden olur. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra bu etkiler görülmeye başlar.

Saten dolgu içeriğinde hyaluronik asit bulunan bir üründür. Bu madde özel bir teknik (NASHA) ile çapraz bağlı hale getirilerek daha dayanıklı hale gelmiştir. Ciltaltına injeksiyon şeklinde uygulanır. 30’lu yaşlarda başlanan saten dolgu uygulamaları cildin yaşlanma etkilerini geciktirir, cildi nemlendirir, parlak ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Saten dolgu yüz, boyun, dekolte ve elllere uygulanabilir. Ayrıca dirsek ve dizlerdeki kırışıklık ve sarkmalar için de kullanılabilir. Saten dolgu uygulaması cildin durumuna ve yaşa göre 2-4 seans olarak ayda bir şeklinde uygulanır. Uygulama sonrasında injeksiyonlara bağlı kızarıklık, hafif şişlik, morarma görülebilir. Bu etkiler 1-3 günde geçer. Kalıcı bir yan etkisi yoktur. Saten dolgunun etkisi 9-12 ay sürer. Saten dolgu bir dolgu malzemesi değildir. Cilde hacim vermez, yüz şeklinde değişikliğe neden olmaz.