GENÇLİK AŞISI

Gençlik AşısıCildimizde yaşla birlikte nem kaybı ortaya çıkar. Hem genetik faktörler hem de güneş, çevre kirliliği gibi çevresel faktörler cildimizi besleyen hyaluronik asit, kollajen ve elastik lifler gibi yapıların hasara uğramasına neden olur. Sonuç olarak cilt kurur, ince kırışıklıklar, ciltte matlık görülür. İlerleyen dönemlerde kırışıklıklar derinleşir ve ciltte sarkmalar ortaya çıkar.

Gençlik aşısı içeriğindeki hyaluronik asit etkisi ile cilde kaybettiği nemi sağlayan bir maddedir. Gençlik aşısı içeriğinde tamamı çapraz bağlardan oluşan hyaluronik asit maddesi vardır ve bu madde cildin destek dokularını yeniler ve cildin sarkmasını geciktirir.

Gençlik aşısı 25 yaşından itibaren her cilt tipinde uygulanabilir. Genç yaşlarda cildin kurumasını ve kırışıklık oluşmasını engellemek için uygulanır. İlerleyen yaşlarda ise lazer, dolgu gibi diğer kozmetik uygulamalara destek amacıyla cildi nemlendirmek ve kırışıklıkların derinleşmesini önlemek için uygulanabilir.

Gençlik aşısı yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellere uygulanabilir. Ayrıca diz ve dirsek bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalarda uygulanabilir.