ALTIN İPLE YÜZ GERME

ALTIN İPLE YÜZ GERMECilt gençleştirme ve ciltteki sarkmaların tedavisinde özel geliştirilmiş altın kaplama iplikler kullanılarak yapılan işlem ameliyatsız yüz germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu metod son yıllarda kullanılmakta olan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Herhangi bir anestezi gerektirmez. Bu yöntemde özel üretilmiş altın ipler deri alına yerleştirilir. Haftalar içinde ip çevresinde cildin esnekliğini sağlayan yeni kollajen demetleri oluşur. Deri altına yerleştirilmiş bu ipler cilt altındaki dolaşımın artmasına ve cilde nem veren hyaluronik asit denilen maddelerin artışına yolaçar. Böylece cilt daha genç görünür, sarkmalar ve kırışıklıklarda azalma meydana gelir. Uygulamanın etkisi birkaç hafta içinde başlar ve 2 yıl kadar sürebilir.

Uygulama öncesi cilt temizlenir. Cilt gençleştirmede ince iplikler, cilt sarkması için kalın iplikler seçilerek uygulama yapılır. İplikler deri altına yerleştirilir. Uygulama sonrasında birkaç gün süreyle uygulama yapılan alanda hafif bir morluk ve şişlik görülebilir. Bu etkiler 3-4 günde geriler.

Anestezi Uygulanır mı?
Altın iple yüz gençleştirme uygulamasında anestezi gerekli değildir. İpin yerleşmesi için özel ince iğneler kullanılır. Bu iğneler dolgu uygulamasındaki kanüllere benzer ve ciltte bir ağrı oluşturmazlar.

Herhangi Bir Risk Var mıdır?
Altın iple yüz gençleştirme işleminin herhangi bir kalıcı riski yoktur. İşlemden sonra morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler 3-4 günde kaybolurlar. Nadiren asimetri görülebilir. Bu durumda düzeltme işlemi uygulanır.

Altın iple yüz gençleştirme tedavisi tüm yüz ve boyun bölgesinde uygulanabilir.
Cilde nem kazandırmak ve gençleştirmek için tüm yüze uygulama yapılabilir.
Gözaltı kırışıklıkları için uygulama yapılabilir.
Çene bölgesinde sarkması başlayan, boyun bölgesinde cilt gevşekliği olan kişilerde uygulama yapılabilir.
Kaş kaldırmak için iplik uygulaması yapılabilir.