HYDRA FACIAL

Hydra FacialGüzel ve sağlıklı bir cilt için temizlik en önemli unsurdur. Güneş, hava kirliliği, kimyasal ajanlar gibi çevresel faktörler ve stress gibi içsel faktörler cildin yıpranmasına, yaşlanmasına neden olur. Doğru ve cilt tipine özel temizlik sistemleri cildin bu hasralardan korunmasına yardımcı olur ve cildin yaşlanmasını geciktirir. Hydra Facial MD sistemi özel bir teknoloji ile geliştirilmiş profesyonel bir cilt bakım sistemidir.

Hydra Facial MD sisteminde 6 basamak bulunmaktadır:
- Cilt temizliği
- Yüzeysel peeling
- Derinlemesine peeling (özellikle yüzün T bölgesindeki sebum yapımını azaltmak için)
- Yaşlanma karşıtı bakım (hyaluronik asit, peptidler ve antioksidanlar içeren bakım ürünü kullanılarak)
- Nemlendirme
- LED ışık tedavisi:
Kırmızı LED: Kollejen ve elastin yapımını sağlayarak cildi sıkılaştırır
Mavi LED: Sivilceye neden olan P.acnes isimli bakterilerin yokedilmesini sağlar, yağlı ve akneli ciltlerde uygulanır

Hydra Facial sistemi bir hafta aralıklarla toplam 4 seans uygulanır. Sonraki seanslar 3-4 aylık aralıklar devam edilebilir.

Hydra Facial MD sistemi özel vakumlu bir teknolojidir. Bu teknoloji ile cilde uygulanan ürünler cilt altına nüfuz eder ve maksimum etki gösterir.Hydra Facial sisteminde kullanılan ürünlerin allerjik reaksiyon riski yoktur.Her cilt tipi için uygun bakım olanağı sağlar.Elle cildi tahriş etmeden siyah noktaların temizliğini sağlar.2011 yılından günümüze yılın 'en iyi cilt yenileme cihazı ödülü' nü almıştır ve FDA onayı alan tek bakım cihazıdır.