IŞIK DOLGUSU

Işık DolgusuCildimiz zamanla nemini kaybeder, cilde gerginlik sağlayan kollajen liflerde zayıflama meydana gelir. Bu değişiklikler cildin kuru, mat, solgun, cansız ve yaşlı görünmesine neden olur. Işık dolgu içeriğinde cilde nem veren en önemli madde olan hyaluronik asit ve cildin canlanmasına neden olan aminoasitler ve antioksidanlardan oluşan kompleks bir yapısı bulunan özel bir üründür. Işık dolgusunun cilde uygulanması ile cilde parlaklık, canlılık ve genç bir görünüm oluşması sağlanmaktadır.

Işık dolgusu cildin orta tabakasına küçük injeksiyonlar şeklinde uygulanmaktadır. Uygulama 3-4 haftada bir yapılmalıdır. Işık dolgusunun etkisi ilk uygulanan seanstan bir hafta sonra başlamaktadır. Ancak en iyi sonucun alınması için toplam 3 seans uygulama yapılması gereklidir.

Işık Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılabilir?
Işık dolgusu tüm yüz, boyun, dekolte ve ellerin üst bölümüne uygulanabilir. Ayrıca ışık dolgusu gözaltı bölgesine de uygulanabilir.

Işık Dolgusu Uygulamasının Riskleri Var mıdır ve Uygulama Sonrası neler Yapılmalıdır
Işık dolgusu uygulamasının herhangi bir riski yoktur. Uygulama sonunda kızarıklıklar ve nadiren morluklar görülebilir, ancak bu etkiler 1-2 gün içinde tamamen geçer. Işık dolgusu hacim veren etkisi olmadığı için ciltte şişlik oluşturmaz. Yüz yapısında ve ifadesinde bir değişiklik yapmaz. Işık dolgu uygulaması yapıldığı gün makyaj yapılmaması gereklidir.