Yaz Aylarında Saç Bakımı

Yaz Aylarında Saç Bakımı

Güneş saçımızdaki keratin tabakasını etkileyerek saçlarda kurumaya, dökülmeye neden olur. Ayrıca yaz aylarında deniz ve havuz suyunun etkisi ile saçlarda kuruluk, matlaşma ve kırılmalar ortaya çıkabilir. Bu durumu önlemek için saçları ve saçlı deriyi nemlendirme özelliği olan bakım ürünleri kullanılmalıdır. Saça nem veren seramid içerikli şampuanların kullanılması önerilir.

Kurumaya eğilimli ya da boyalı saçlarda  haftada 1-2 defa yapılan saç maskeleri de nemlendirmeye katkıda bulunabilir. Ayrıca saçların güneşin etkilerinden korunması için ultraviyole etkisini bloke eden saç serumları kullanılabilir. Saçı güneşten korunması için bone takılabilir. Ancak bone kullanmak her zaman pratik olmayabilir ve boneler takılır ve çıkarılırken saçlarda hasara neden olabilir. Saçları güneşten koruma için şapka ya da eşarp kullanılabilir. Yaz aylarında saçlara aşırı fön işlemleri yapılmasından kaçınılmalıdır.

Saçların bakım ürünleri ile desteklenmesi her zaman yeterli olmayabilir. Bazen saçlı deriyi besleyen vitamin, mineral ve peptidlerin karışımından oluşan tabletler ya da özel saç tonikleri kullanılabilir. Ancak saç tonikleri her zaman saçlı deriden iyi emilmezler ve etkili olmayabilirler. Bu durumda saçların dökülmesini önlemek ve daha canlı hale getirmek için saçlı deriye uygulanan enjeksiyon işlemleri yapılabilir. Bu amaçla mezoterapi ya da Plazma uygulanabilir. Mezoterapi, saç için besleyici ve canlandırıcı özel vitamin, mineral ve peptidlerden oluşan ürünlerin saçlı deriye enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntem 1-2 haftada bir seans olarak uygulanır ve saç problemine bağlı olarak 6-10 seans yapılabilir. Plazma yöntemi ise kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazmanın saçlı deriye enjeksiyonudur. Bu yöntem 2-4 haftada bir toplan 3-4 seans şeklinde uygulanabilir.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya