Kariyer Kadını Cildine Nasıl Bakmalı?

Günümüzde kadınlar her alanda iş hayatında yer almaktadırlar. İyi bir kariyer elde etmek her zaman kolay değildir. Sürekli çalışmak ve kendini geliştirmek başarılı bir iş hayatının en önemli kurallarıdır. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki güzel görünmek ve bakımlı olmak iş hayatında her zaman bir adım önde olmanıza neden olmaktadır. Güzel ve bakımlı olmak insanın kendine olan güvenini artırmakta ve bu durumda iş performansını olumlu yönde etkilemektedir. İyi bir kariyer hedefi olan kadın her zaman bakımlı ve dış görünümüne özen gösteren biri olmalıdır.

Kariyer kadının cilt bakımı nasıl olmalıdır?

Bakımlı ve güzel görünmek cildimize özen göstermekle başlar. Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için öncelikle cildinizin özelliklerini bilmeniz gereklidir. Cilt tipinizin belirlenmesi  ve cildinizin neye ihtiyacı olduğunu saptamak için bir dermatoloğa başvurmanız gereklidir.

Güzel bir cilde sahip olmak için cildinizin ihtiyaçları belirlenmelidir. Cilt tipinize uygun kozmetik ürünler kullanılmalıdır. Bazen kozmetik ürünler cildimiz için yeterli olmayabilir. Bu durumda mezoterapi, BoNTA, dolgu injeksiyonları, lazer tedavileri, radyofrekans gibi yöntemlerle cildimizin daha iyi görünmesini sağlayabiliriz.

Hangi medikal estetik uygulamalar çalışan kadınlar için uygun?

Çalışan kadınların en önemli sorunu zaman ayarlamasıdır. Gidilecek toplantılar, hazırlanacak sunumlar, şehir trafiği ve sürekli bir yerlere yetişme derdi nedeniyle çalışan kadının zamanı çok değerlidir. Bakımlı görünmek için kendine zaman ayırması gereklidir. Zamanını iyi değerlendirmesi açısından kısa süreli uygulamalar çalışan kadınlar için daha uygun olacaktır.

BoNTA ve dolgu uygulamaları öğle tatilinde bile yapılabilen uygulamalardır. Cildin yapısını destekleyen hafif kimyasal peeling yöntemleri ya da mezoterapi uygulamaları da kısa süreli uygulamalardır.

Öğle tatili (lunch time) uygulamaları

Çalışan kadınların zaman ayarlama problemlerinden dolayı bazı medikal estetik uygulamaları öğle tatilinde bile yapılabilir. BoNTA uygulaması ile mimik kırışıklıklarından 15 dakikada kurtulabilirsiniz. Gözaltındaki oluklanmalar ve morluklar dolgu uygulamaları ile 15 dakika içinde düzeltilebilir. Cildin nem dengesini sağlamak ve daha sağlıklı ve parlak görünmesi için yapılan mezoterapi işlemi sadece 15-20 dakika sürmektedir.

Çalışan kadınlarda doğru kozmetik ürün kullanımı

Güzel ve bakımlı görünmenin birinci koşulu sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. İkinci koşul ise doğru kozmetik ürünlerle cilt bakımı ve makyaj yapmak olmalıdır. İyi kozmetik ürün her zaman pahalı kozmetik ürün demek değildir. Cilt tipinize göre ve cildinizin ihtiyaçlarına göre kozmetik ürün seçimi yapılmalıdır. Bu konuda dermatoloğunuz size rehberlik edecektir.

Cildinizin ihtiyaçlarını belirledikten sonra ona uygun ürünler kullanmalısınız. Cildiniz için iyi bir temizleyici ve nemlendirici her zaman gereklidir. Nemlendirici ürünlerin içinde mutlaka güneş koruma faktörü olmasına özen gösterin. Kış aylarında 15-20 faktör, yaz aylarında ise en az 30 faktör koruma içeren nemlendiriciler kullanmanız gereklidir. Kış aylarındaki güneş ışınları da cildimizi etkiler. Yaşınıza ve cilt tipinize uygun gece kremleri veya serum kullanmanız yaşlanma etkilerini geciktirir. Mutlaka iyi bir gözaltı kremi edinmelisiniz. Çünkü gözaltı derisi en hızlı yaşlanan bölgedir.

Makyaj yapmak çalışan kadın için önemlidir. Makyaj hem yüzümüzün daha iyi görünmesine neden olur hem de cildimizdeki bazı kusurları kamufle edebilir. Cilt tipinize göre doğru makyaj ürünleri seçilmelidir. Makyaj yaparken çok aşırıya kaçmamak ve doğal görünümlü makyaj yapmak gereklidir. Cilt tipinize uygun renkte olmayan renklendirici ürünler kullanmak, abartılı göz makyajı, gereğinden fazla pudra sürmek sizi olduğunuzdan daha kötü görünmenize  neden olabilir. Cilt renginizden en fazla bir ton koyu renkleri seçmeniz, göz ve dudaklar için uygun renklerde makyaj ürünleri kullanmanız önemlidir.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya