Bir Güneş Koruyucu Ürün Nasıl Kullanılmadır?

Bir Güneş Koruyucu Ürün Nasıl Kullanılmadır?

Eğer sık deniz-havuza giriliyorsa, saat başı ürün yinelenmelidir. Tüm gün dış mekanlarda kalınıyorsa veya teknede ise yine saat başı kremleri yinelemek gereklidir.

Güneş koruyucu ürün ince bir tabaka şeklinde güneş gören tüm bölgelere sürülmelidir. Kremin etkisi terleme ile veya duş sonrası azalacağı için sürekli tekrarlanması gereklidir.

Güneş koruyucu ürün açıldıktan sonra 2 yıl süreyle kullanılabilir. İki yıldan eski ürünler bozulma riski nedeniyle kullanılmamalıdır.

Güneş koruma faktörünün önemi nedir?

Güneş koruyucu kremlerde koruma faktörü de önem taşır. Koruma faktörü,  ürünün UVB ışınlarının cilt yanığına karşı cildi koruma yeteneğini göstermektedir. Güneşlenme sonrasında ciltte kızarıklık oluşmaktadır. Koruma faktörü, bu kızarıklık oluşma süresini sözkonusu faktörün katı kadar uzatır. Örneğin 10 dakikalık güneşlenme sonrası bir kızarıklık oluyorsa, 15 koruma faktörlü bir krem bu süreyi 150 dakikaya çıkarmaktadır. Bir güneş koruyucu kremin güneş koruma faktörü ne kadar yüksekse o kadar iyi koruyucudur. Ancak sadece UVB koruması yeterli olmaz. UVA koruması için özel ölçümler sonrası oluşturulan   değerlerin de üründe yer alması gereklidir.

Yaz aylarında eğer cildiniz açık tenli ise ya da çiller veya lekelenmeler varsa en az 50 koruma faktörlü ürün kullanılmalıdır. Kumral ve koyu tenlerde 30 faktör koruma ürünleri yeterlidir.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya