Şikayetiniz Nedir?


Her cildin bakıma ihtiyacı vardır. Düzenli cilt bakımı ile yaşlanmayla ortaya çıkan değişiklikleri geciktirmek mümükündür. Cilt bakımı evde kullanılabilen ürünler şeklinde yapılabildiği gibi aralıklı olarak dermatolog kontrolünde yapılan profesyonel cilt bakımları şeklinde olmalıdır. Bakım çncesi cilt analizi yapılır ve cildin ihtiyacına göre bakım programı ayarlanabilir.

Cilt bakımı:
1. Profesyonel klasik cilt bakımı
2. Hydra facial sistemi ile yapılan cilt bakımı

20 li yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır?
20 li yaşlarda cilt bakımı sadece temizleyici ve temel bir nemlendirici krem kullanımı şeklinde olmalıdır. Ancak yağlı ve/veya sivilceli bir cilt sözkonuısu ise özel temizleyici, yağ dengeleyici tonik-losyon veya kremler kullanılması gereklidir. Yağlı cilt için aralıklı profesyonel cilt bakımları gereklidir. Yağlı ciltler için hem yağ oranını dengeleyen hem de sivilce oluşumunu engellemek için kiyasal soyma yöntemleri, fraksiyonel radyofrekans veya lazer uygulamaları yapılabilir.

Bu yaş diliminde kuru veya hassas ciltler için cildi destekleyen mezoterapi uygulamaları yapılabilir. Hyaluronik asit, vitamin ve minerallerden oluşan özel karışımlar cilt altına injekte edilebilir.

30 lu yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır?
30 lu yaşlar yüzde yaşa bağlı değişikliklerin görülmeye başlandığı dönemdir. Bu yaş diliminde alınacak önlemler ve uygulamalar cildin yaşlanma etkilerini azaltır. Bu yaş diliminde cildin elastikiyetini desteklemek için hyaluronik asit içeren özel ürünler injeksiyon şeklinde yapılabilir. Özellikle saten dolgu/gençlik aşısı uygulamaları yapılabilir. Bu yaşlarda ortaya çıkan mimik çizgileri için BonTA uygulamaları başlanması mimiklere bağlı kırışıklıkların oluşumunu ve derinleşmesini engeller. Yağlı vea gözenekli ciltlerde ise aralıklı fraksiyonel radyofrekans veya fraksiyonel lazer uygulamaları yapılabilir. 35 li yaşlardan itibaren yüzde hacim kayıpları görülebilir. Bu durumda hyaluronik asit içerikli dolgu uygulamaları yapılabilir.

Bu yaşlarda bakım kremleri olarak cilt tipine uygun antioksidan içerikli ya da retinol içerikli ürünler tercih edilmelidir.

40 lı yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır?
40 lı yaşlar ciltte önemli değişikliklerin ortaya çıktığı bir yaş dilimidir. Cilt kuruluğu, elastikiyet kaybı ve yüzde hacim kayıpları ortaya çıkar. BonTA ve dolgu uygulamaları ile bu problemler düzeltilebilir. Bu yaş diliminde cildi kaldırma özelliği daha fazla olan ve ciltteki kollajeni destekleyen yarıkalıcı dolgular (radiesse veya ellanse) kullanılabilir. Bu yaşlarda yüz dışında boyun, dekolte ve el cildi bakımları da yapılmalıdır. Bu bölgelere hyaluronik asit injeksiyonları yapılabilir. Fraksiyonel lazer uygulamaları, fokuslu ultrason (ulthera) gibi uygulamalar cildin durumuna göre yapılabilir. Yüzde çene hattında sarkma problem varsa iple yüz asma yöntemleri uygulanabilir.

50 li yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır?
50 li yaşlarda ciltte yaşlanma ile ortaya çıkan değişiklikler daha belirgin hale gelmeye başlar. Ciltte kuruluk, lekelenme, hacim kayıpları, çene hattında ve boyunda sarkmalar görülebilir. Bu yaşlarda BonTA, dolgu injeksiyonları, odaklı ultrason (ulthera), fraksiyonel lazer, iple yüz germe gibi uygulamalar cildin durumuna göre planlanabilir. Bu medikal uygulamalar yeterli olmadığı zaman cerrahi uygulamalardan destek alınabilir.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0505 110 25 69

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma 09:00 | 19:00
Cumartesi 09:00 | 17:00
Pazar Kapalı

Sosyal Medya