İple Yüz Germe Nedir

İple Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?
Cilt gençleştirme ve ciltteki sarkmaların tedavisinde özel geliştirilmiş iplikler kullanılarak yapılan işlem ameliyatsız yüz germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu metod son yıllarda kullanılmakta olan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Herhangi bir anestezi gerektirmez. Bu yöntemde özel üretilmiş ipler deri alına yerleştirilir. Haftalar içinde ip çevresinde cildin esnekliğini sağlayan yeni kollajen demetleri oluşur. Deri altına yerleştirilmiş bu ipler cilt altındaki dolaşımın artmasına ve cilde nem veren hyaluronik asit denilen maddelerin artışına yolaçar. Böylece cilt daha genç görünür, sarkmalar ve kırışıklıklarda azalma meydana gelir. Uygulamanın etkisi birkaç hafta içinde başlar ve 2 yıl kadar sürebilir.

Hangi tür ipler kullanılır?
İple yapılan yüz gençleştirmede ameliyatlarda yıllardır kullanılan PDO (polidioxanone) maddesinden üretilen ipler kullanılmaktadır. Bu ipler ciltle uyumlu, tamamen eriyebilen, herhangi bir allerji riski olmayan ve güvenilir maddelerdir. Değişik kalınlık ve boyutlarda bulunurlar. İstenen etkiye göre doğru ip seçimi yapılmalıdır. Cilt gençleştirme tedavisinde düz ve sarmallı ipler kullanılır. Cilt sarkmaları için ip kenarında dikensi çıkıntıları olan kalın ipler kullanılır.

Uygulama nasıl yapılır?
Uygulama öncesi cilt temizlenir. Cilt gençleştirmede ince iplikler, cilt sarkması için kalın iplikler seçilerek uygulama yapılır. İplikler deri altına yerleştirilir. Uygulama sonrasında birkaç gün süreyle uygulama yapılan alanda hafif bir morluk ve şişlik görülebilir. Bu etkiler 3-4 günde geriler.

Anestezi uygulanır mı?
İple yüz gençleştirme uygulamasında anestezi gerekli değildir. İpin yerleşmesi için özel ince iğneler kullanılır. Bu iğneler dolgu uygulamasındaki kanüllere benzer ve ciltte bir ağrı oluşturmazlar.

Her hangi bir risk var mıdır?
İple yüz gençleştirme işleminin herhangi bir kalıcı riski yoktur. İşlemden sonra morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler 3-4 günde kaybolurlar. Nadiren asimetri görülebilir. Bu durumda düzeltme işlemi uygulanır.

Uygulama hangi bölgelere yapılabilir?

- İple yüz gençleştirme tedavisi tüm yüz ve boyun bölgesinde uygulanabilir.
- Cilde nem kazandırmak ve gençleştirmek için tüm yüze uygulama yapılabilir.
- Gözaltı kırışıklıkları için uygulama yapılabilir.
- Çene bölgesinde sarkması başlayan, boyun bölgesinde cilt gevşekliği olan kişilerde uygulama yapılabilir.
- Kaş kaldırmak için iplik uygulaması yapılabilir.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya