Göz altı morlukları tedavisinde yeni bir yöntem


1. Eyelit uygulaması nedir?
Eyelit, genetik gözaltı morluklarını için kullanılan yeni geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Eyelit, bir medikal karbondioksit işlemidir. Bu işlemde deri altına kontrollü bir basınç altında karbondioksit gazı verilmektedir. Karbondioksit gazı deri altında oksijenlemeyi artırarak damarlanma sistemini değiştirir, yeniden damarlanma etkisi yaratır, cilt kollajenlerini yeniden yapılandırır. Sonuç olarak gözaltı morluğunun açılmasına ve o bölgedeki cilt dokusunun kalitesinin artırılmasına yol açar.
Eyelit sisteminde uygulama sonrası Deri Ultrasonu ile yapılan incelemelerde hem cilt kalınlığında artış görülmüştür hem de yeni damarlanma gözlenmiştir. Bu veriler eyelit sisteminin etkilerini bilimsel olarak kanıtlamaktadır.

2. Gözaltı morlukları neden oluşur?
Gözaltı morluklarının en sık nedenleri: genetik faktörler, atopik ekzema (sürekli göz çevresinin kaşınmasına bağlı), temas ekzeması (kullanılan kozmetik ürünlere veya başka kimyasal ajanlara bağlı), yaşa bağlı kollajende kayıplar, stres, uykusuzluk, düzensiz beslenme.

3. Eyelit uygulaması nasıl yapılır?
Eyelit uygulaması özel iğne uçları yardımıyla yapılır. Her iki gözkapaklarına belirli basınç altında karbondioksit gazı verilir. Belirli bir doza gelince tedavi tamamlanır. Uygulama yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Uygulama sırasında hafif ağrı olabilir ancak bu ağrı dakikalar içinde tamamen geçer. Eyelit uygulaması haftada 1 seans olarak yapılır. Toplam 8 seans yapılması önerilir.

4. Eyelit uygulamasının etkileri ne zaman başlar?
Eyelit uygulamasının etkileri 3.seanstan sonra başlar. Etkinin başlaması kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

5. Eyelit uygulamasının etkileri ne kadar sürer? Eyelit uygulamasının etkisi kalıcı mıdır?
Eyelit uygulamasının etki süresi kişiden kişiye değişmektedir. Bazı kişilerde etki kalıcı olabilir. Etki sigara alışkanlığı, stres, yorgunluk ve uykusuzluk, fazla bilgisayar ve telefon ekranına bakma gibi durumlarda kısa sürebilir.

6. Eyelit uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Eyelit uygulaması sonrasında en az 2 saat süreyle yapılan bölgeye su değmemelidir. İşlem yapılan gün spor yapılmaması önerilir. Uygulama sonrasında kişi normal sosyal hayatına dönebilir.

7. Medikal karbondioksit başka hangi durumlarda kullanılır?
Medikal karbondioksit (karboksiterapi) estetik tıpta kırışıklık tedavisinde, ameliyat izleri, çatlak tedavisi ve bölgesel zayıflamada kullanılmaktadır.

8. Eyelit uygulaması hangi uygulamalarla birlikte yapılabilir?
Eyelit uygulaması bazı durumlarda tek başına yeterli olmayabilir. Eğer gözaltında hacim kaybı varsa dolgu uygulamak gerekebilir. Derideki elastikiyet kaybı varsa vitamin, somon ve hyaluronik asitli ürünlerle mezoterapi yapılabilir. Eyelit uygulaması gözaltı ışık dolgusu, lazer tedavileri ve mezoterapi uygulamaları ile birlikte yapılabilir. 


Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya