Düğün Öncesi Cilt Bakımı


Düğün günü güzel bir cilde sahip olmanız için tavsiyeler…

Düğün her gelin adayı için hayatının en önemli günlerinden birisidir. Bu özel günde güzel ve etkileyici görünmek istenir. Düğünde cildinizin güzel görünmesini, ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız işte size önerilerimiz:

 • Cilt bakımı/Hydrafacial uygulaması: düğünden birkaç ay önce medikal cilt bakımları yaptırmaya başlayarak cildinizin düğüne hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Medikal cilt bakımı ile cildin derinlemesine temizliği gerçekleştirilir, özel peeling ajanları ile cilt yenilenir ve nemlendirici maskelerle cilt nemlendirilir.
  Hydrafacial uygulaması özel vakumlu bir sistemle yapılan profesyonel bir cilt bakım sistemidir. Bu sistemde kullanılan vakumlu cihazlar ile cilt bakımında kullanılan ürünlerin cilt altına dengeli ve sağlıklı bir şekilde emilmesini sağlar. Sistem içinde derinlemesine temizlik, 2 aşamalı peeling, anti-aging bakım, nemlendirme ve LED ışık uygulamaları bulunmaktadır.
 • Kimyasal peelingler ile cilt yenileme: Cildinizde renk tonu eşitsizliği varsa veya eski sivilce izleri varsa ya da cildin görünümü mat ile özel meyve asitleri ile yapılan kimyasal peeling uygulamaları ile cildinizdeki bu sorunlar düzeltilebilir.
 • Nem aşısı: Cilt tipi ne olursa olsun her cildin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Hyaluronik asit, vitaminler ve somon DNA’sından oluşan özel nem aşısı injeksiyonları ile cildinizin ışıl ışıl parlaması sağlanabilir. Özellikle iyi nemlendirilmiş bir cilt üzerinde makyaj daha güzel görünür.
 • Botoks ve dolgu uygulamaları: Eğer yüzünüzde mimik kırışıklıları varsa botoks yaptırabilirsiniz. Düğün öncesi botoks uygulaması 15 gün önce yapılmalıdır. Botoksun etki etmesi ve tam etkisini göstermesi için bu süre önemlidir. Eğer yüzünüzde hacim kayıpları varsa veya gözaltı çukurluk ve morlukları varsa dolgu uygulamaları yapılabilir. Dolgu uygulaması ile yüzünüz esetik açıdan daha iyi görünür. Dolgu uygulamaları da düğünden 2-4 hafta önce yapılması gereklidir.
 • Terleme botoksu: Eğer çok terliyorsanız ya da gelinliğinizin ter lekesi olmasını istemiyorsanız düğün öncesi koltuk altlarına botoks uygulaması yapılabilir. Botoks ile terleme tamamen azaltabilir ve siz konforlu bir şekilde gelinliğinizi giyebilirsiniz.
 • Soğuk lazer yöntemi ile cilt bakımı: Ciltteki gözeneklerin sıkılaşması, cildin yenilenmesi, cilt altındaki kollajenlerin yapımı için soğuk lazer yöntemi yapılabilir. Bu lazer yönteminde farklı dalga boylarındaki lazer ışınları ile cildin görünümünü düzeltmek mümkündür.
 • Epilasyon işlemleriniz düğünden 3 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Epilasyon uygulamalarından sonra ciltte oluşan kızarıklık, tahriş gibi sorunların geçmesi için dikkatli olmak gereklidir.
 • Düğün öncesi el ve ayak bakımı yapılması önemlidir. El ve ayak bakımına düğünden birkaç ay önce başlanmalıdır.
 • Düğün öncesi beslenmenize dikkat etmenizde fayda var. Cilde iyi gelen besinlerin (yeşil yapraklı sebzeler, zeytinyağı, domates, yumurta vb) tüketilmesi cildinizin iyi görünmesine yardımcı olur.
 • Düğün öncesi iyi uyku cildinizin iyi görünmesine yardımcı olur.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya