Dudak Estetiği, Dudak Dolgusu ve Dudak Bakımı

Dudak Estetiği, Dudak Dolgusu ve Dudak Bakımı

Dudaklar yüzün en dikkat çeken bölgesidir. Dudakların görünümü yüz güzelliğinin bütünlüğünü sağlamaktadır.

Estetik açıdan güzel dudaklar yüz şekline göre belirlenebilir. Üst ve alt dudak kalınlıklarının belli oranları vardır ve normal koşullarda alt dudak üst dudağa göre biraz daha kalın olmalıdır. Ancak bu oranlar her zaman geçerli olmayabilir. Bazen üst ve alt dudakların oranı birbirine eşit olabilir.

Estetik açıdan güzel dudaklara sahip olmak için en sık uyguladığımız yöntem dolgu uygulamalarıdır. Dudak dolgusu uygulamaları kişinin dudak yapısına göre belirlenir. Her dudağın farklı yapısı bulunur. Dudak dolgusu olarak hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır. Dudaklara yapılan dolgu uygulamaları dudak şekillendirme, dudakta kontürleri belirleme veya dudak hacimlendirme şeklinde olabilir. Dudak dolguları kalıcılığı 8-12 ay arasında değişmektedir. Dolguların kalıcılık süresi dudak yapısına ve kullanılan dolgu miktarına göre değişmektedir. Dudaklarda kalıcı dolgular kullanılmaz. Çünkü kalıcı dolguların önemli yan etkileri bulunmaktadır.

Dudak şekillendirmede diş yapısı veya eksik diş varlığı önemlidir. Bu durumda önce diş problemi düzeltilmelidir.

Dudak şekillendirmede çene yapısı önemlidir. Çenenin geride veya ileride bulunması, kemik yapıda bozulma dudak yapısını da etkilemektedir. Dudak şeklini değerlendirirken çene bölgesine gerekli destek uygulama yapılmalıdır.

Dudaklarda her zaman hacim istenmeyebilir. Bazen kuru ve çatlamış dudaklar için bakım gereklidir. Bu amaçla dolgu etkisi olmayan hyaluronik asit uygulamaları yapılabilir. Yeni geliştirilen ve hacimlendirme etkisi olmayan bu hyaluronik asit ürünler dudaklara nem verir, kurumasını ve çatlamasını önleyerek dudaklara bakım sağlamaktadır.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya