Fraksiyonel Radyofrekans
Yaşlama ile birlikte cildimizde hangi değişiklikler ortaya çıkar?

Ciltte yaşlanma ile birlikte önemli değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Yaşla birlikte cildin kendini yenileme özelliği yavaşlar, ciltte incelme meydana gelir. Cilde esneklik sağlayan hücrelerde azalmalar, zayıflamalar ve bozulmalar ortaya çıkar. Ciltte kan dolaşımında azalma görülür. Ciltaltı yağ dokunun azalmasına bağlı çökmeler ortaya çıkar. Cilt yaşla birlikte su kaybeder ve kurur.

Tüm bu değişiklikler görünüm olarak ciltte çizgilenmelere, kırışıklıklara, gözaltı ve yanaklarda çökmeye, esneklik ve parlaklık kaybına, ciltte gevşemeye, yolaçar.

Yaşlanma ile oluşan ciltteki bu değişikleri azaltmak, engellemek mümkündür. Fraksiyonel iğneli radyofrelans tedavisi cilt gençleştirme tedavisinde kullanılmakta olan en son teknolojidir. Amerika ve Avrupa’da ‘ameliyatsız yüz germe’ işlemi olarak bilinmektedir.

Cilt gençleştirmede Fraksiyonel Radyofrekans tedavisi nasıl etki eder?

Fraksiyonel radyofrekans tedavisinde uygulanan başlık ucunda 25 adet ince altın iğneler bulunur. Tedavi sırasında bu iğneler cilde değişen derinliklerde uygulanarak iğne boyunca radyofrekans enerjisinin iletilmesini sağlar. Bu enerji cilt ve cilt altı dokuları ısıtır, cildin yenilenmesini sağlayan yeni ve taze hücrelerin yapımına yolaçar. Bu enerjisi cilt altı dokularda dolaşımın hızlanmasına, cilt altındaki yavaşlayan metabolizmanın hareketlenmesine neden olur. Böylece yaşlanma ile oluşan tüm değişimler ortadan kalkar. Tedavi sonunda daha genç, dinamik ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans nasıl uygulanır?

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasından önce anestezik etkili krem uygulama yapılacak alanlara sürülür. Sistem uygun dozlara ayarlandıktan sonra uygulama başlanır. Uygulama sırasında herbir alandan 2-3 kere geçilir. Uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir. Seans sonunda cilde nem veren maskeler, vitamin kürleri ya da Plazma uygulanabilir. Maske uygulamaları hem cildi rahatlatır hem de radyofrekansın cilt yenileme etkisini artırır.

Cilt yenilemede kullanılan Fraksiyonel Radyofrekans hangi bölgelere uygulanabilir?

Cilt gençleştirme amacıyla fraksiyonel radyofrekans sistemi tüm yüz ve boyun bölgesine ve dekolteye uygulanabilir. Gözçevresi gençleştirmede ve el bölgesine uygulama yapılabilir.

Cilt yenileme tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans uygulama sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

  • Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalı
  • Seanstan sonra makyaj yapılmamalı
  • Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik olabilir. Ciltte kuruluk ve gerginlik görünebilir. Cilde nem veren kremler ve antibiyotik kremler seanstan sonra 3 gün süreyle uygulanmalı
  • Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalı
  • Seanstan sonra ciltte oluşan minik kabuklanmalar olabilir. Bu kabuklanmalar seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden düşerler. Kabukları oynamak ya da çıkartmaya çalışmak iyileşmeyi geciktireceği için önerilmez.
Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans kaç seansta etkisini gösterir?

Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel radyofrekans uygulamaları ayda bir yapılmaktadır. Cildin durumuna göre 3 seans sonunda etki görülmektedir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür. Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin Plazma ile birlikte uygulanması etkiyi daha artırmaktadır.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya