Boyun, Dekolte ve El Bölgesi

Boyun, Dekolte ve El Bölgesi

Yaşla birlikte ciltte ortaya çıkan kırışıklıkların en önemli nedenleri arasında genetik faktörler yer almaktadır. Ancak güneş ve sigara gibi etkenler de cildin erken kırışmasına yol açar. Kişiler genellikle bakım ve koruyucu amaçla kullandıkları kremleri yüz bölgesine sürerler. Boyun, dekolte ve el gibi alanlar genellikle bakım olarak ihmal edilen alanlardır. Özellikle boyun bölgesinde yağ bezlerinin az olması ve cildin ince olması nedeniyle erken kırışmalar ortaya çıkabilir. Dekolte bölgesi ise güneşten en az yüz bölgesi kadar etkilenir. Bu bölgeye bakım kremleri kullanmak pek çoğumuzun aklına gelmez.

İhmal edilen bir başka bölge ise ellerdir. Eller güneşe ve diğer dış etkenlere direkt maruz kaldığı için çok hızlı kurur, lekelenir ve kırışmaktadır.
Boyun, dekolte ve el bölgesinin bakımında en önemli basamak güneşten korumak ve nemlendirmektir. Cilt tipine uygun güneş koruyucu ve nemlendirici ürünler mutlaka kullanılmalıdır.

Mezoterapi yöntemi ile bu bölgeye küçük injeksiyonlar yapılmaktadır. Bu amaçla cildi nemlendiren, cildin daha gergin görünüme sahip olmasını sağlayan maddelerin bulunduğu mezoterapi ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler boyun, dekolte ve el üzerine uygulanmaktadır. Seanslar 3-4 haftada bir yapılır. Tedavinin herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlemden sonra hafif kızarıklık ve morarma görülebilir, ancak bu yan etkiler 1-2 günde geçer.

Boyun ve el bölgesi için özel dolgu enjeksiyonları yapılarak daha genç bir görünüm elde edilebilir. Dolgu maddeleri ciltte yaşla birlikte azalan, cilde gerginlik ve nemini sağlayan maddelerin yerine koymasına yardımcı olur. Boyun bölgesine dolgu uygulamaları erken yaşta ve ince kırışıklıklarda çok iyi sonuçlar vermektedir. Ancak cildin elastikiyetinin önemli ölçüde kaybolduğu derin kırışıklıklarda etkisi azdır ve böyle durumlarda cerrahi girişimler düşünülebilir. El bölgesinde ise cerrahi girişimler tercih edilmemektedir. Elin üst bölgesine uygulanan dolgu enjeksiyonları ile daha gergin ve parlak bir cilt görünümü elde edilmektedir.

BoNTA enjeksiyonları, boyun ve dekoltedeki kırışıklıkların açılmasına yardımcı olmaktadır. Ancak bu bölgede dikkatli davranmak önemlidir. Özellikle boyun bölgesine yapılan BoNTA injeksiyonları, boyun hareketlerinin kısıtlanmasına neden olabilir.

Lazerle yapılan gençleştirme yöntemleri boyun, dekolte ve el için uygulanabilir. Lazer ışığı cildi ısıtarak kollajenin (Cildin gerginliği sağlayan ana madde) onarılmasına ve yeni kollajen oluşumuna yol açar. Lazer tedavisinde seanslar ayda bir yapılmaktadır. Tedavi süresince hastaların güneşten çok iyi korunmaları gereklidir. O nedenle lazer tedavileri genellikle kış aylarında yapılmalıdır.

Adresimiz

Harbiye Mah. Maçka Cad.
Narmanlı Apt. No: 24 Kat:5 Daire:35
Teşvikiye, İstanbul
Telefon : 0212 356 55 44

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi-Cuma09:00 | 19:00
Cumartesi09:00 | 17:00
PazarKapalı

Sosyal Medya