SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç MezoterapisiSaç dökülmeleri genetik olan ve genetik olmayan saç dökülmesi şeklinde ikiye ayrılır. Genetik olmayan saç dökülmelerinde stres, bazı hastalıklar (kansızlık, vitamin eksikliği, tiroid hormon hastalıkları gibi..), bazı ilaçlar nedenler arasında sayılabilir.

Mezoterapi, her tip saç dökülmesinde temel tedavi ya da bu tedavilere ek tedavi olarak uygulanabilir.

Kadınlarda saç dökülmesinin en sık nedenleri arasında demir eksiliği anemisi ve tiroid hormon hastalıkları yer almaktadır. Bu hastalıklar saçı hem döker hem de saç köklerini kurutarak cansız ve zayıf saçlara neden olur. Saç köklerine yapılan enjeksiyonlarla saçların dökülmesi önlenir ve saç köklerinin canlanması sağlanır. Bu amaçla saç köklerini besleyen vitamin, mineral ve amino asit karışımlarından elde edilen özel ilaçlar, saçlara enjekte edilmektedir.

Erkek saç dökülmelerinin en sık nedeni genetik faktörlerdir. Genetik zemindeki saç dökülmeleri 20’li yaşlarda başlar ve 40’lı yaşlara kadar devam eder. Saç dökülmesini engelleyen minoksidillosyonların uygulanması ve saç köklerini beslemek için yapılan mezoterapi yöntemleri saçların dökülme hızını azaltır ve saç köklerini kuvvetlendirir. Ancak dökülme genetik olduğu için saç dökülmesi devam edecektir. O nedenle erkeklerde genetik zeminli saç dökülmelerinde mezoterapi yöntemi 1 ya da 2 yıl aralıklarla 6-10 seans yapılması gereklidir. Seans aralıkları 10-15 gün olabilir.