FRAKSİYONEL RADYOFREKANS İLE CİLT GENÇLEŞTİRME (SCARLET)

Fraksiyonel RadyofrekansMikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi son yıllarda geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunur.

Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımına ve hasarlı kollajenin onarılmasına neden olur. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

Mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir.
Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir.
Uygulama problemli bölgelere birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır. En sık yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılır.
Uygulama öncesi ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanır.İşlem yaklaşık 40 dakika sürmektedir. İşlem sonunda hafif kızarıklık ve minik kabuklanmalar görülebilir. O nedenle işlemden sonra 3-4 gün süreyle yara bakımı sağlayan kremler ve güneş koruyucular kullanılmalıdır. İşlemden sonraki gün banyo, deniz ve güneş banyosu yapılmaması önerilir.

Fraksiyonel Radyofrekans Sistemi Kimler İçin Uygundur?
Fraksiyonel radyofrekans 16 yaşın üzerindeki herkese uygulanabilir. Ancak kanama bozukluğu olan hastalar, kanser hastaları ve aktif enfeksiyonu olan hastalara uygulama yapılmamalıdır.

Fraksiyonel Radyofrekans Sistemi Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Fraksiyonel radyofrekans siteminde kullanılan uçlarda küçük iğneler bulunmaktadır. Bu altın iğneler ciltte minik delikler açar ve kabuklanmalara neden olur. Bu nedenle işlem iğneli bir işlem olduğu için mutlaka bir hastane ya da muayenehane ortamında ve uzman bir doctor tarafından yapılması gereklidir. Uzman olmayan veya doctor olmayan kişiler tarafından yapılan işlemlerden sonra ciltte lekelenmeler ya da mikrobik infeksiyonlar olabilir.

Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması Ağrılı Bir İşlem midir?
Fraksiyonel radyofrekans sistemi öncesinde ağrı kesici özel kremler uygulanır. Bu kremler ağrı oluşumunu engeller. İşlem sonunda hafif yanma olabilir. Cildi sakinleştirici ve yatıştırıcı özel kremlerle yanma etkisi azaltılır.

Fraksiyonel Radyofrekans Uygulamasının Riskleri Var mıdır?
Fraksiyonel radyofrekans sistemi cildin altındaki dokuları etkiler, cildin en üst tabkasını etkilemez. O nedenle herhangi bir leke kalma riski bulunmaz. Bu nedenle her mevsimde uygulanabilir. İşlem için her hastaya özel başlıklar kullanıldığı için infeksiyon riski yoktur.

Fraksiyonel Radyofrekans Uygulamasının Fiyatı Nedir?
Fraksiyonel radyofrekans uygulama ücreti uygulama yapılacak probleme göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için iletişime geçmenizi öneririz.

Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans kaç seansta etkisini gösterir?
Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel radyofrekans uygulamaları ayda bir yapılmaktadır. Cildin durumuna göre 3 seans sonunda etki görülmektedir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür. Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin Plazma ile birlikte uygulanması etkiyi daha artırmaktadır.

Cilt yenilemede kullanılan Fraksiyonel Radyofrekans hangi bölgelere uygulanabilir?
Cilt gençleştirme amacıyla fraksiyonel radyofrekans sistemi tüm yüz ve boyun bölgesine ve dekolteye uygulanabilir. Gözçevresi gençleştirmede ve el bölgesine uygulama yapılabilir.

Yaşlama ile birlikte cildimizde hangi değişiklikler ortaya çıkar?
Ciltte yaşlanma ile birlikte önemli değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Yaşla birlikte cildin kendini yenileme özelliği yavaşlar, ciltte incelme meydana gelir. Cilde esneklik sağlayan hücrelerde azalmalar, zayıflamalar ve bozulmalar ortaya çıkar. Ciltte kan dolaşımında azalma görülür. Ciltaltı yağ dokunun azalmasına bağlı çökmeler ortaya çıkar. Cilt yaşla birlikte su kaybeder ve kurur.

Tüm bu değişiklikler görünüm olarak ciltte çizgilenmelere, kırışıklıklara, gözaltı ve yanaklarda çökmeye, esneklik ve parlaklık kaybına, ciltte gevşemeye, yolaçar.

Yaşlanma ile oluşan ciltteki bu değişikleri azaltmak, engellemek mümkündür. Fraksiyonel iğneli radyofrelans tedavisi cilt gençleştirme tedavisinde kullanılmakta olan en son teknolojidir. Amerika ve Avrupa’da ‘ameliyatsız yüz germe’ işlemi olarak bilinmektedir.

Cilt gençleştirme tedavisinde Fraksiyonel Radyofrekans nasıl uygulanır?
Fraksiyonel radyofrekans uygulamasından önce anestezik etkili krem uygulama yapılacak alanlara sürülür. Sistem uygun dozlara ayarlandıktan sonra uygulama başlanır. Uygulama sırasında herbir alandan 2-3 kere geçilir. Uygulama yaklaşık 1 saat sürmektedir. Seans sonunda cilde nem veren maskeler, vitamin kürleri ya da Plazma uygulanabilir. Maske uygulamaları hem cildi rahatlatır hem de radyofrekansın cilt yenileme etkisini artırır.

Uygulama öncesi cildinizi yumuşatmak ve ağrıyı minimize etmek amacı ile özel bir cilt bakımı uygulanır.
Uygulama ortalama 30 dakika sürmektedir. Bu süre uzman doktorumuzun uygun gördüğü kadar uzalabilir ya da kısalabilir.
İlk 5-6 saat içerisinde cildinizde yoğun kızarıklıklar oluşacaktır.Takip eden 24 saat – 72 saat arasında ise kızarıklıklar geçerek pembeleşmeye başlamaktadır.İşlem sonrası uzman doktorumuz ve dermatoloğumuzun tavsiye ettiği nemlendirici kremler kullanılmalıdır.
Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalı
Seanstan sonra makyaj yapılmamalı
Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik olabilir. Ciltte kuruluk ve gerginlik görünebilir. Cilde nem veren kremler ve antibiyotik kremler seanstan sonra 3 gün süreyle uygulanmalı
Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalı
Seanstan sonra ciltte oluşan minik kabuklanmalar olabilir. Bu kabuklanmalar seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden düşerler. Kabukları oynamak ya da çıkartmaya çalışmak iyileşmeyi geciktireceği için önerilmez.