FOKUS ULTRASON İLE CİLT GENÇLEŞTİRME (ULTHERA)

Fokus Ultrason ile Cilt GençleştirmeFokus Ultrason Sistemi Nedir?
Fokus ultrason sistemi düşük ultrason enerjisi kullanılarak uygulanan bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Bu sistemde derinin ciltaltı bağ dokularının bağlandığı SMAS adı verilen dokuda kontrollü bir ısı enerjisi oluşturulur. 60-65 dereceye varan bu ısı sonucu kollajen demetlerde hücresel değişiklikler ile kollajende kalınlaşma ve kısalmalar meydana gelir. Sonuç olarak daha gergin ve sıkılaşmış bir cilt görünümü elde edilir.

Fokus ultrason sistemi öncesi ağrı kontrolü için bir ağrıkesici tablet alınabilir. Uygulama öncesi yapılacak alanlar işaretlenir. Uygulama süresi yapılacak alana göre 30-45 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası herhangi bir kızarıklık, morarma, şişlik görülmez. Fokus ultrason sistemi cildin en üst tabakasına etki etmediği için her cilt tipinde ve her mevsimde uygulanabilir.

Genellikle tek seans uygulama yeterlidir. Bazı durumlarda 6 ay sonra tekrar bir seans yapılabilir. Uygulama cildin durumuna göre 1-2 yılda bir tekrarlanabilir.

Fokus ultrason sisteminde ağrı kontrolü önemlidir. İşlem öncesi alınan ağrıkesici ilaçlar ile ağrı kontrol altına alınabilir. Bazen işlem sonrası kızarıklık ve şişlik olabilir ancak 1-2 günde tüm etkiler kaybolur.Fokus ultrason derinin derin tabakalarında etki ettiği için nadiren geçici sinir harabiyetleri olabilir.