COSMELAN (LEKE MASKESİ)

Enzim Peeling - Cosmelan TedavisiEnzim peeling (Cosmelan) ciltte oluşan kahverenkli lekelerin tedavisinde kullanılan yeni bir yöntemdir. Bu özel peeling sisteminin içinde lekeyi oluşturan melanin maddesini yokeden asit karışımları (kojik asit, fitik asit, azelaik asit ve C vitamin) yer almaktadır. Bu özel karışım lekeyi oluşturan melanin maddesinin yapımını azaltır ve lekeyi tedavi eder.

Enzim peeling içinde yer alan asitler lekeyi oluşturan melanin maddesinin yapımını azaltır. Böylece hem mevcut lekenin azalmasına neden olur hem de yeni leke oluşumunu engeller.

Enzim peeling’in en önemli avantajı uygulamanın sadece bir defa yapılmasıdır. Diğer klasik peelinglerdeki gibi aralıklı olarak tedavi gerekli değildir. Uygulama sadece bir kez yapılır. Uygulamayı takiben evde devam kremleri kullanılır.

Enzim peeling tedavisinin kimyasal peeling’e göre avantajları nelerdir?
Kimyasal peeling 2-4 hafta arayla 4-6 seans uygulanır ve uygulama sonrasında leke kalma riski vardır. Enzim peeling ise sadece bir seans uygulanır. Leke bırakma riski yoktur.

Enzim peeling gebelik lekelerine, güneş lekelerine, yaşla ortaya çıkan lekelere güvenle uygulanabilir.

Gebelik lekesinde Enzim peeling tedavisi?
Gebelikte hormonal değişikliklerden dolayı güneşe hassiyet artar ve leke oluşur. Gebelikte oluşan lekeler doğum sonrası azalmayabilir. Ayrıca sonraki gebeliklerde leke daha da koyulaşabilir. Enzim peeling gebelikte oluşan lekelerde oldukça etkili sonuçlara neden olmaktadır.

Güneş lekesi tedavisinde Enzim peeling tedavisi?
Güneş cildimizde melanin yapımını artırır ve cildimizin rengini koyulaştırır. Ancak bazı cilt tiplerinde bu koyuluk leke olarak karşımıza çıkabilir. Güneş ile birlikte leke oluşumunu artıran faktörler bazı ilaçlar, hormonal hastalıklar, kozmetik ürünlerdir. Bu şekilde oluşan lekelerde enzim peeling oldukça etkilidir.

Enzim peeling ve Antiaging
Enzim peeling temel olarak leke tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak içeriğinde bulunan asitler ve özellikle C vitamini yaşlanma etkilerini azaltmaktadır. Enzim peeling ile yapılan leke tedavilerinde leke azalırken hastalarımızın cildinde parlaklık, sıkılaşma ve çizgilerde azalma görülmektedir. Bu nedenle enzim peeling aynı zamanda yaşlanma etkilerini azaltan ve cildi yenileyen bir yöntem olarak kabul edilebilir.