DERMAROLLER

Dermaroller UygulamalarıDermaroller elle tutulan bir kabzası ve bunun ucunda içinde çok sayıda, son derece ince paslanmaz çelikten olan iğnelerle çevrelenmiş silindir şeklinde bir alettir. Dermaroller tedavisi, “mesoroller, mikroiğne tedavisi veya kollojen indüksiyon tedavisi” gibi çeşitli isimlerle de bilinmektedir.

Dermaroller cilt üzerinde minik yaralar açar ve iğneleme sayesinde deri üzerinde ufacık iğne ucu büyüklüğünde kanamalar olur. Bu sayede uyarılan yara iyileşme mekanizması ile cilt üzerinde esnekliği ve gerginliği sağlayan büyüme faktörleri ortaya çıkarlar. Böylece ciltte nemlenme, dolgunluk, esneklik ve parlaklık sağlanmış olur.

Tedavi öncesinde anestezik kremler sürülür. Dermaroller işlemi iz bırakmadan 1-3 günde iyileşir. Dermaroller ile tedavide arzu edilir etki oluşması için 4-6 hafta aralıklarla ve çok sayıda iğnelemeye ihtiyaç vardır. Dermaroller tedavisi mezoterapi ve Plazma tedavisi ile birlikte uygulanabilir.

Dermaroller tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında ciltte ince kabuklanmalar ve kızarıklıklar oluşabilir ve bu durum 3-4 gün sürebilir. Bu süre içinde nemlendirici ve güneş koruyucu kremlerin kullanılması gereklidir. Hijyenik ortamlarda yapılmayan dermaroller uygulamalarında ciltte enfeksiyon riski vardır.

Anlaşmalı kurumlarımız ile sizlere en iyi fiyat sunmaya çalışıyoruz.